Rośnie zależność od smartfonów

opublikowano: 25-04-2014, 00:00

„Mobilne uzależnienie” definiuje się w przypadku uruchomiania aplikacji przez użytkownika ponad 60 razy dziennie — wynika z danych analityków firmy Flurra.

To sześć razy więcej niż przeciętnie. Liczba uzależnionych od urządzeń mobilnych wzrosła w ciągu ostatniego roku o 123 proc. Flurry sprawdza dane z 500 000 aplikacji zainstalowanych na 1,3 mld urządzeń mobilnych. W marcu 2014 r. liczba uzależnionych wynosiła 176 mln osób, czyli o 79 mln więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. To, że młodsi użytkownicy stanowią znaczną część tej grupy, nie dziwi — ich życie w dużej mierze jest zbieżne z mobilną rewolucją, ale znaczny udział, 28 proc., mają w niej użytkownicy w średnim wieku (35-54 lata) — zachowania obsesyjno-kompulsywne wykazywało 28 proc., stanowiąc jedynie 20 proc. wszystkich użytkowników urządzeń mobilnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu