Rostowski najbogatszy

PAP
opublikowano: 22-05-2012, 07:18

Majątek posłów Sejmu VII kadencji wynosi ponad pół miliarda złotych. Według obliczeń „Dziennika Polskiego”, najbogatszym z nich jest minister finansów Jacek Rostowski (PO) z prawie 60–milionowym majątkiem*

* wyliczenia gazety okazały się błędne; nazajutrz w Dzienniku Polskim ukazało się sprostowanie resortu finansów, w tym m.in.:

„Minister finansów Jacek Rostowski zgromadził środki pieniężne w walucie polskiej
w kwocie 31.596,26 zl, a nie jak podano wkwocie31,6mlnzt." „Majątek ministra Rostowskiego jest o 31,5 mln zl mniejszy niż podała gazeta."

----

W pierwszej dziesiątce znajduje się 7 posłów PO, dwóch z Ruchu Palikota i jeden z PSL.

W gronie czynnych polskich polityków nie ma ani jednego prawdziwego krezusa. Zresztą po 1989 roku żaden bardzo bogaty polityk, z majątkiem wartym co najmniej kilkaset milionów, nie odgrywał naprawdę istotnej roli na krajowej scenie politycznej.

W Sejmie obecnej kadencji wśród polityków milionerów największą karierę (poza Rostowskim) zrobili: Radosław Sikorski, szef MSZ, z majątkiem około 7–milionowym (w tym na ok. 4 mln zł jest wyceniony jego pałacyk) oraz Janusz Palikot (6,5 mln zł) – czytamy w gazecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Rostowski najbogatszy