Roszada w Delko

KSA
opublikowano: 05-08-2010, 00:00

Dystrybutor chemii i kosmetyków ma nowego prezesa. Poprzedni szef jest zaskoczony decyzją.

Dystrybutor chemii i kosmetyków ma nowego prezesa. Poprzedni szef jest zaskoczony decyzją.

Rada nadzorcza Delko poinformowała wczoraj o odwołaniu ze stanowiska prezesa Dariusza Kaweckiego. Przyczyn decyzji nie podano. Były już szef dystrybutora chemii i kosmetyków jest jednocześnie jednym ze znaczących akcjonariuszy spółki — ma 20,8 proc. głosów na WZA.

— Decyzja jest niespodziewana — tylko tyle mogę powiedzieć w tym momencie — mówi Dariusz Kawecki.

Nowym prezesem Delko został związany ze spółką od kilkunastu lat Andrzej Worsztynowicz.

— Zmiany, które zaszły w zarządzie, są efektem pewnych wcześniejszych ustaleń między akcjonariuszami — mówi enigmatycznie Dariusz Ptak, rzecznik Delko.

Zapewnia, że Dariusz Kawecki pozostanie akcjonariuszem Delko. Nie jest natomiast pewne, czy będzie pełnił w spółce formalne, doradczo-zarządcze funkcje.

— Na razie takich nie pełni, ale wszystko jest możliwe — wyjaśnia Dariusz Ptak.

Delko zadebiutowało na GPW jesienią ubiegłego roku uzyskawszy z oferty publicznej nieco ponad 14 mln zł. Spółka zamierzała wydać większość tej kwoty na przejęcia i od tego czasu podpisała wstępne umowy z trzema podmiotami. Prawdopodobnie na tym zakupów nie zakończy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu