Rovese odpowiada akcjonariuszom

opublikowano: 27-06-2012, 09:16

Rovese odpowiedziało Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych na pytania, związane z emisją akcji i planowanym przejęciem aktywów od głównego akcjonariuszaspółki Michała Sołowowa.

"Zarząd Rovese planował przeprowadzenie szczegółowej dyskusji na temat proponowanych akwizycji oraz emisji akcji podczas NWZA zwołanego na 20 lipca 2012 roku. Jednak, w związku z zapytaniem jednego z akcjonariuszy, udziela już teraz w formie komunikatu poniższych informacji" - napisano w komunikacie.

Zobacz więcej

Michał Sołowow, główny akcjonariusz Rovese [Fot: WM]

Podano w nim m.in. opis działalności spółek przejmowanych i prognozy ich wyników.

Emisja akcji
Zarząd Rovese zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy na dzień 20 lipca 2012 roku. W programie NWZA znalazło się podjęcie uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Projekt uchwały zakłada, że akcjonariuszom przysługiwać będzie prawo do objęcia trzech nowych akcji za jedną dotychczas posiadaną.

W komentarzu zamieszczonym w ogłoszeniu o NWZA Zarząd wskazał główny cel emisji: akwizycje konkretnych podmiotów, a w przypadku osiągnięcia wpływów z emisji w wysokości przekraczającej kwotę potrzebną na realizację przejęć, sfinansowanie wzrostu zapotrzebowania na kapitał obrotowy oraz obniżenie zadłużenia grupy.

 

 

Odpowiedzi Rovese

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu