Rozpoczął się bezterminowy strajk kolejarzy w Tarnowskich Górach

18-12-2003, 21:10

PAP: Bezterminowy strajk generalny rozpoczął się w czwartek o godz. 20.30 na największym towarowym węźle kolejowym w kraju, w Tarnowskich Górach (Śląskie). Informację tę potwierdził rzecznik katowickiego oddziału Polskich Linii Kolejowych

Włodzimierz Leski.

Wstrzymane zostały pociągi towarowe i osobowe. Tarnogórski węzeł obejmuje też mniejsze, m.in. w Lublińcu, Herbach Nowych, Wieluniu Dąbrowie i Bytomiu.

"Nie mieliśmy innego wyjścia niż strajk, bo rozmowy w Warszawie nie przynoszą żadnego rezultatu. Gdyby doszło do porozumienia, jesteśmy jednak gotowi w każdej chwili przerwać akcję" - powiedział PAP przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Związkowej NSZZ "S" Węzła PKP w Tarnowskich Górach Ryszard Lach.

Według jego informacji - strajk rozpoczął się też na węźle w Przemyślu, na przejściu granicznym z Ukrainą.

Tarnogórscy kolejarze będą przepuszczać pociągi z żywymi zwierzętami, towarami niebezpiecznymi i tymi, które się szybko psują, oraz te z wsadem dla huty cynku w Miasteczku Śląskim, by nie doszło tam do przerwania produkcji.

Warunkiem odstąpienia lub przerwania strajku jest przywrócenie starego rozkładu jazdy pociągów oraz spełnienie postulatów Krajowego Komitetu Strajkowego Kolejarzy: programu restrukturyzacji PKP oraz zagwarantowania pieniędzy na pasażerskie przewozy regionalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rozpoczął się bezterminowy strajk kolejarzy w Tarnowskich Górach