Rozpoczęło się posiedzenie "hazardowej" komisji śledczej

PAP
17-11-2009, 12:34

Wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska przedstawi informację o wpływach podatkowych z hazardu w latach 2002-2009 podczas posiedzenia komisji śledczej ds. wyjaśnienia tzw. afery hazardowej, które we wtorek w południe rozpoczęło się w Sejmie.

Podczas posiedzenia PO chce ustalić także końcowy termin zgłaszania ekspertów do komisji. "Do końca tego tygodnia muszą być zaproponowane nazwiska" - uważa Sławomir Neumann (PO). Poseł PO nie chciał przesądzać, ilu ekspertów powinna mieć komisja. Zaznaczył jednak, że powinni być to eksperci kilku specjalności: ekonomii, prawa i służb specjalnych.

Z kolei wiceszef komisji Bartosz Arłukowicz (Lewica) nie wyklucza, że zgłosi wniosek o poszerzenie prezydium komisji tak, by mógł do niego wejść przedstawiciel PiS. Początkowo komisja ustaliła, że prezydium będzie trzyosobowe, jednak PO przeciwstawiła się temu, by wszedł do niego Zbigniew Wassermann (PiS) i ostatecznie zmniejszono skład prezydium do dwóch osób. Posłowie PO argumentowali, że Wassermann sprawował wtedy funkcję wiceszefa innej sejmowej komisji śledczej badającej sprawę porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika. Jednak w ubiegły piątek Wassermann zrezygnował z członkostwa w tej komisji.

Zgodnie z sejmową uchwałą, komisja śledcza ma zbadać przebieg procesu legislacyjnego nad nowelizacjami ustawy o grach i zakładach wzajemnych i wydanych na ich podstawie przepisów wykonawczych w zakresie dotyczącym automatów o niskich wygranych i wideoloterii oraz zbadać legalność działania organów administracji rządowej badających ten proces. Komisja ma zająć się okresem od rozpoczęcia prac legislacyjnych nad nowelizacją z kwietnia 2003 r. - czyli od 2002 r. - do 9 października 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rozpoczęło się posiedzenie "hazardowej" komisji śledczej