Rozwój sieci gazowej na Dolnym Śląsku

opublikowano: 12-03-2017, 22:00

Listy intencyjne o współpracy w rozwoju sieci gazowej podpisało 19 dolnośląskich samorządów i Polska Spółka Gazownictwa (PSG).

 Współpraca ma się też przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Jak poinformował Adam Węgrzyn, wiceprezes PSG, w latach 2016-22 spółka zainwestuje na Dolnym Śląsku około 200 mln zł w 16 dużych przedsięwzięć. Dzięki temu przybędzie tam około 391 km sieci gazowej.

Jednym ze sposobów likwidacji „białych plam” na mapie gazowej regionu ma być dostarczanie gazu skroplonego LNG dzięki budowie tzw. wyspowych stacji regazyfikacji LNG z dala od gazociągów. Buduje się stację, która jest źródłem zasilania dla odbiorców połączonych lokalną siecią.

Dotyczy to głównie miejscowości górskich. Koszty inwestycji w stację wyspową i lokalną sieć ma ponosić PSG. Gminy mogą wnieść aport, np. grunt. Zadaniem samorządowców ma być także przekonanie mieszkańców i inwestorów, by zdecydowali się na skorzystanie z paliwa gazowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu