Czytasz dzięki

RPP tłumaczy, dlaczego nie ma konferencji

opublikowano: 26-06-2020, 14:34

Skrócenie posiedzeń RPP do jednego dnia spowodowało, że czas spotkań wydłużył się na tyle, że zdecydowano o rezygnacji z przeprowadzania konferencji prasowych - poinformował NBP.

Sprawa braku konferencji budziła duże kontrowersje wśród ekonomistów i zarządzających, bo nie mogli się oni doczekać słownego uzasadnienia decyzji o obniżkach stóp procentowych.

RPP, której przewodniczy Adam Glapiński, zrezygnowała z organizowania konferencji prasowych, co wzbudziło wiele kontrowersji wśród uczestników rynku.
Zobacz więcej

Mowa jest srebrem...:

RPP, której przewodniczy Adam Glapiński, zrezygnowała z organizowania konferencji prasowych, co wzbudziło wiele kontrowersji wśród uczestników rynku. Fot. WM

Z interpelacją w tej sprawie wystąpili posłowie Lewicy, a w odpowiedzi NBP przypomina, że ze względu na wprowadzone restrykcje, jak również w trosce o bezpieczeństwo, posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej zostały skrócone do jednego dnia, a liczba posiedzeń została ograniczona do jednego w miesiącu.

"Skutkiem wprowadzenia powyższych zmian stało się zwiększenie liczby punktów obrad każdego posiedzenia, co znacząco wydłużyło czas trwania posiedzeń. Ze względu na poświęcanie dużej ilości czasu na odbycie posiedzenia, zrezygnowano z przeprowadzania konferencji prasowych bezpośrednio po decyzjach Rady. Ponadto NBP podkreśla istotność informacji zamieszczonych na własnej stronie internetowej, tj. zwłaszcza informacji po posiedzeniach Rady, w tym opisów dyskusji z posiedzeń RPP. W czasie pandemii zakres publikowanych informacji poszerzony został o inne komunikaty prasowe NBP, w tym o komunikaty zarządu NBP" - dodano.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane