Rubel rekordowo słaby, Polska jest stabilniejsza

Joanna Pluta
opublikowano: 29-01-2009, 00:00

Notowania złotego stabilizuja się. Kurs EUR/PLN porusza się w szerokim paśmie 4,31-4,40, a kurs USD/PLN od 3,255 do 3,34. Polska waluta nie zareagowała na osłabienie rubla względem euro do rekordowo niskich wartości .

Notowania USD/RUB zbliżają się do wyznaczonego przez rosyjski bank centralny dopuszczalnego poziomu osłabienia krajowej waluty, znajdującego się przy 36 RUB za dolara. Wczoraj również agencja ratingowa Moody’s poinformowała, że nawet jeśli krajowa gospodarka weszłaby w 2009 r. w recesję, ocena polskiego długu nie znajdzie się pod presją. Złoty jednak nie zareagował i na te doniesienia. Konsolidacji podlegają także pozostałe waluty krajów Europy Środkowo- -Wschodniej. Wynika z tego, że rynek czeka na jakiś wyraźniejszy sygnał do bardziej zdecydowanych ruchów w całym regionie

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane