Ruda Śląska chce sprzedać działkę

Mirosław Cichy
opublikowano: 17-11-2000, 00:00

Ruda Śląska chce sprzedać działkę

Zarząd Miasta Ruda Śląska zamierza sprzedać nieruchomość o powierzchni około 69 tys. mkw., położoną przy ul. Barbary, na granicy dwóch dzielnic: Bykowiny i Kochłowic. Cenę wywoławczą 1 mkw. ustalono na 80 zł. Łączna kwota za tę nieruchomość wynosi ponad 5,5 mln zł. 12 grudnia 2000 r. odbędzie się drugi przetarg nieograniczony na sprzedaż tej działki.

— Pierwszy przetarg odbył się w październiku i nie przyniósł spodziewanego rezultatu. Cena 1 mkw. była wtedy wyższa i wynosiła 100 zł, być może dlatego nie znaleźli się chętni na zakup — mówi Danuta Nocko, inspektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami UM w Rudzie Śląskiej.

Teren jest uzbrojony. Nieruchomość przeznaczona ma być pod budowę centrum handlowo-usługowego. Miasto czeka na inwestorów krajowych i zagranicznych.

— Inwestor będzie musiał zbudować obiekt o powierzchni nie mniejszej niż 5 tys. mkw. W jego gestii będzie budowa drogi dojazdowej od strony ul. Górnośląskiej oraz parkingów — tłumaczy Danuta Nocko.

Oferty można składać do 8 grudnia. Termin realizacji inwestycji oferent będzie musiał określić sam. MC

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ruda Śląska chce sprzedać działkę