Rudna chce w partnerstwie odbudować ratusz

ANP
opublikowano: 14-01-2011, 16:19

Po odbudowie ratusza przyszedł czas na rewitalizację rynku. Pomoże w tym prywatny biznes.

Przywrócić gminie dawny blask - takie zadanie postawił sobie Władysław Bigus, wójt Rudnej. Pierwszy krok samorząd już zrobił. W latach 90. poprzedniego stulecia odbudował ratusz. Teraz czas na miejski rynek.
Władze Rudnej pracują na razie nad koncepcją inwestycji. Pytanie, kto miałby ponieść jej koszty? W tegorocznym budżecie, sięgającym 40 mln zł, na wszystkie inwestycje zaplanowano jedynie 7 mln zł. Dlatego przy kolejnych przedsięwzięciach samorządowcy z Rudnej rozważą skorzystanie z nowych przepisów dotyczących partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).
- Chcemy zdobyć inwestora, który za pieniądze gminy, wspólnot mieszkaniowych i własne pomoże nam w realizacji tego zadania. W grę wchodzi wiele opcji, łącznie z powołaniem spółki. Gmina wniesie grunt. Obszar, który może być przeznaczony do zabudowy, to 3,5-4 ha. Na konkrety jednak za wcześnie - dodaje Władysław Bigus.
Jego zdaniem, partnerem prywatnym mógłby stać się deweloper, który nie tylko wyremontuje istniejące kamienice, ale też wybuduje nowe - z częścią usługową.
- Najpierw potrzebujemy zgody wspólnot mieszkaniowych oraz odpowiednich zapisów w budżecie. Będę osobiście przekonywał do realizacji tej inwestycji - podkreśla wójt.
Władysław Bigus ma nadzieję, że w trakcie tej kadencji uda się zrealizować przynajmniej część inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane