Rumuński projekt debiutanta

ANP
opublikowano: 24-10-2007, 00:00

Plaza Centers tworzy joint venture z lokalnym partnerem z myślą o biurach i mieszkaniówce. Inwestorzy przyjęli te wieści z uznaniem.

Plaza Centers tworzy joint venture z lokalnym partnerem z myślą o biurach i mieszkaniówce. Inwestorzy przyjęli te wieści z uznaniem.

Plaza Centers, deweloper centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowej i Wschodniej, którego akcje w piątek debiutowały na warszawskim parkiecie (równolegle jest notowany w Londynie), poinformował o utworzeniu joint venture z działającą w Rumunii nieruchomościową firmą BAS Development. Powołano spółkę celową z myślą o rozwoju sektora mieszkaniowego i powierzchni biurowych.

— Wierzymy w możliwość osiągnięcia znaczącej pozycji w Rumunii niewysokim kosztem i przy niewielkim ryzyku — mówi Ran Shtarkman, prezes giełdowej firmy.

— Deweloperzy spodziewają się w Rumunii boomu podobnego do Polski. Tam wciąż jest taniej niż u nas i rynek wygląda na perspektywiczny. Poza tym po wejściu Rumunii do UE spadło tam ryzyko inwestowania, a ceny jeszcze tego nie uwzględniły.  Jest  zatem potencjał do wzrostu — komentuje Kacper Żak, analityk DI BRE.

Plaza Centers w nowo powstałej spółce ma 50,1 proc. udziałów, za które zapłaciła 6,9 mln EUR (25,5 mln zł).

Na wtorkowej sesji akcje dewelopera szybowały, zamykając notowania kursem 12,23 zł, o 11,2 proc. więcej niż w poniedziałek. Obroty nie były jednak zbyt duże i wyniosły 3,2 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu