Rusza budowa Łużycka Office Park w Gdyni

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 14-12-2006, 19:37

W Gdyni rusza budowa centrum biznesowego Łużycka Office Park. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w Trójmieście.

W Gdyni rusza budowa centrum biznesowego Łużycka Office Park. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w Trójmieście, zakładająca wybudowanie kompleksu czterech nowoczesnych biurowców klasy A.. Trzy pięcio- i jeden czterokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni przeznaczone są pod wynajem na biura, zwłaszcza dla firm typu BPO ( Business Process Offshoring), a także m.in. dla usług cateringowych i bankowych.

Każdy biurowiec będzie dysponował podziemnym garażem i naziemnymi miejscami postojowymi. Wyposażony będzie m.in. w podnoszone podłogi, klimatyzację, nowoczesne instalacje elektryczne i teletechniczne. Szklano-kamienne elewacje zapewnią jasną i dobrze doświetloną przestrzeń biurową, zarazem pięknie komponując się z zielenią terenów Łużyckiej Office Park i sąsiedniego klubu sportowego. Atrakcyjność kompleksu podniesie doskonała lokalizacja, tj. szybkie połączenia z centrum Gdyni (2 min), obwodnicą (5 min) i dalej z lotniskiem (20 min) oraz bezpośredni dostęp do środków komunikacji miejskiej (SKM, trolejbus i autobus).

Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 120 mln zł, prowadzi ją Allcon Investment Sp. z o.o, wykonawcą jest Allcon S.A.. Najemcą pierwszego budynku będzie m.in. Grupa Allcon. Wybudowanie pierwszego budynku planowane jest na ostatni kwartał 2007 roku, pozostałe będą sukcesywnie oddawane do użytku do I kwartału 2009 roku.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane