Rusza fundusz Nova Polonia

Tomasz Siemieniec
02-06-2000, 00:00

Rusza fundusz Nova Polonia

AIB WBK Fund Management rozpoczyna zarządzanie nowym funduszem inwestycyjnym typu private equity. Obecnie finalizowane jest pozyskiwanie kapitału dla funduszu Nova Polonia, który do tej pory zgromadził 48 mln EUR (prawie 200 mln zł), a docelowo może zebrać 100 mln EUR (prawie 410 mln zł). Inwestorami w funduszu są zagraniczne osoby prawne i fizyczne, w tym sponsor funduszu — AIB Capital Markets, który zainwestował dotychczas w to przedsięwzięcie 10 mln EUR (41 mln zł).

— Nova Polonia finalizuje już dwie pierwsze inwestycje w spółki z branży IT i rozrywkowej. Kolejne projekty są obecnie analizowane — mówi Witold Radwański, prezes AIB WBK Fund Management.

Fundusz zamierza inwestować w szybko rozwijające się polskie przedsiębiorstwa prywatne, które potrzebują kapitału niezbędnego do sfinansowania dalszego wzrostu. Obejmuje z reguły pakiet akcji stanowiących ponad 20 proc. kapitału spółki. Firmy, w które inwestuje, operują na dużym, wzrostowym rynku, dysponują unikatową ofertą (przewaga nad konkurencją) i realizują roczną sprzedaż powyżej 10 mln zł. Zgodnie z przyjętą strategią, inwestycja funduszu w jedną spółkę wynosi od 2 do 8 mln EUR (8-32 mln zł), ale w wybranych przypadkach fundusz rozważy także inwestycje poza tym przedziałem.

Nova Polonia będzie preferować firmy z sektorów: IT, usług finansowych, rozrywki, ochrony środowiska, dystrybucji i logistyki, handlu oraz budownictwa. TS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Siemieniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rusza fundusz Nova Polonia