Rusza nabór na bezpłatne zajęcia żeglarskie

Barbara Warpechowska
opublikowano: 21-01-2016, 22:00

900 miejsc i ponad 6000 godzin bezpłatnych zajęć w 10 miastach czeka w czwartej edycji ogólnopolskiego programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing.

Wspólny projekt Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy Energa pozwoli dzieciom nauczyć się żeglowania na łódkach klasy Optimist oraz windsurfingu. Nabór trwa od 20 stycznia do 19 lutego i prowadzony jest za pośrednictwem strony EnergaSailing.pl. Oferta Energa Sailing w klasie Optimist adresowana jest do chłopców i dziewczynek w wieku 7-9 lat.

Projekt Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy Energa pozwoli dzieciom nauczyć się żeglowania na łódkach klasy Optimist oraz windsurfingu.
Zobacz więcej

DLA CHĘTNYCH:

Projekt Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy Energa pozwoli dzieciom nauczyć się żeglowania na łódkach klasy Optimist oraz windsurfingu. ARC

W windsurfingu swoich sił mogą spróbować nieco starsi, mający od 9 do 11 lat. Szkolenie pływania na desce z żaglem było dotąd prowadzone pilotażowo w Warszawie i Sopocie. Od tegorocznej edycji windsurfingu uczyć się będą również dzieci z Gdańska i Kalisza. Zajęcia w klasie Optimist będą się natomiast odbywały w Szczecinie, Gdyni, Olsztynie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Honorowy patronat nad programem objął Rzecznik Praw Dziecka.

— Z każdą kolejną edycją staramy się poszerzać ofertę szkoleniową oraz udoskonalać formę programu. W tym roku dołączyliśmy ośrodki w Kaliszu i Gdańsku do zajęć z windsurfingu. Uprościliśmy także zasady przyjmowania zgłoszeń dzieci rekrutowanych przez nauczycieli ze szkół podstawowych. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu programowi edukacji żeglarskiej za kilka lat wychowamy kolejnych wspaniałych żeglarzy, następców olimpijczyków i ambasadorów Energa Sailing, takich jak Przemysław Miarczyński i Piotr Myszka — mówi Maciej Ruwiński, koordynator programu z Grupy Energa. W każdym ośrodku na uczestników czeka 100 miejsc w klasie Optimist i 50 w windsurfingu.

Połowa uczestników zostanie zakwalifikowana do programu na podstawie indywidualnych zgłoszeń rodziców zainteresowanych dzieci. Pozostałe miejsca zostaną przydzielone szkołom podstawowym, które zgłoszą swoją chęć udziału w Energa Sailing. W obu przypadkach kluczowa będzie kolejność zgłoszeń. Rodzice i szkoły zainteresowane udziałem w programie edukacji żeglarskiej powinni się zarejestrować na stronie internetowej EnergaSailing. pl.

Nauczyciele z zakwalifikowanych szkół podstawowych wezmą udział w szkoleniu, które umożliwi im zdobycie licencji młodszego instruktora żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego oraz certyfikatu asystenta instruktora żeglarstwa. Materiały dydaktyczne sporządzone specjalnie na potrzeby działań edukacyjnych zostaną przygotowane i dostarczone do szkół przez PZŻ. Zajęcia rozpoczną się 29 lutego 2016 r.

Pierwszy etap potrwa do końca kwietnia i obejmować będzie naukę teoretycznych podstaw żeglarstwa, zajęcia ogólnorozwojowe na lądzie, poznanie zasad bezpieczeństwa nad wodą i zdrowego stylu życia. W maju rozpocznie się etap drugi, czyli praktyczna nauka żeglowania na łodziach klasy Optimist i deskach windsurfingowych. Zajęcia na wodzie potrwają do połowy października.

W każdym regionie patronat nad programem objęli członkowie kadry narodowej PZŻ Energa Sailing Team Poland: Irmina Mrózek — Gliszczyńska i Agnieszka Skrzypulec (Szczecin), Małgorzata Białecka (Warszawa), Przemysław Miarczyński (Gdynia), Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (Olsztyn), Kacper Ziemiński (Poznań), Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (Kraków) oraz Agata Barwińska (Wrocław). Patronami programu w windsurfingu są Piotr Myszka (Gdańsk) Małgorzata Białecka (Warszawa), Maja Dziarnowska (Kalisz) i Paweł Tarnowski (Sopot).

Wszystkie niezbędne informacje na temat zajęć będą dostępne na stronie internetowej www.energasailing.pl oraz u regionalnych koordynatorów programu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu