Rusza nowa sieć kinowa

Magdalena Laskowska
opublikowano: 13-04-2006, 00:00

Max-Film buduje sieć nowych kin. Zamierza przejąć większościowy pakiet w Kinopleksie, by potem wejść na GPW.

Stołeczny Max-Film, właściciel warszawskich kin Wisła oraz Relax, tworzy sieć kin pod szyldem Nove Kino w miastach liczących od 80 do 100 tys. mieszkańców. Pierwsze inwestycje rozpoczęto w ubiegłym roku, czego efektem będzie otwarcie za dwa tygodnie pierwszego multipleksu w Tychach.

— Do końca roku powstaną kina w Siedlcach, Płocku, Warszawie, a także w innych miastach, o których na razie nie chcemy mówić. Do końca 2007 r. uruchomimy łącznie 29 sal — mówi Jacek Rusiecki, wiceprezes Max-Filmu.

Projekt w Tychach pochłonął 3,5 mln zł, inwestycje w Siedlcach i Płocku będą kosztować po 15 mln zł, a stołeczne kino — 40 mln zł.

— Inwestycje są realizowane ze środków własnych, a także z kredytów — dodaje wiceprezes.

W lipcu ubiegłego roku firma, kontrolowana przez województwo mazowieckie, przekształciła się w spółkę akcyjną.

— Myślimy o giełdzie. Wiąże się to z naszymi planami przejęcia Kinopleksu — tłumaczy Krzysztof Andracki, prezes Max-Filmu.

Obecnie spółka ma 3 proc. udziałów w Kinopleksie, który — jak sam się chwali na stronie internetowej — ma pięć wielosalowych kin. Max-Film liczy na przejęcie pakietu większościowego. Ma do tego dojść za dwa-trzy miesiące.

— Po tej transakcji będziemy kontrolować około 20 proc. rynku — szacuje Krzysztof Andracki.

W 2005 r. Max-Film wypracował 10 mln przychodu oraz kilkaset tysięcy złotych zysku netto. W tym roku przychody wyniosą 17 mln zł. Wynik netto będzie podobny do osiągniętego w ubiegłym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Laskowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rusza nowa sieć kinowa