Czytasz dzięki

Ruszą targi, kongresy, pełne samoloty

opublikowano: 22-06-2020, 14:41

Od 1 lipca znika szereg obostrzeń koronawirusowych. Powrócą np. targi biznesowe i konferencje a także teatry, koncerty i dyskoteki.

Projekt kolejnego rozporządzenia ograniczającego lockdown został skierowany do podpisu premiera Mateusza Morawieckiego. Przewiduje on luzowanie kilku bardzo ważnych sektorów działalności firm oraz otwarcie większych możliwości organizowania dużych imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. 

Od 1 lipca 2020 r. firmy będą mogły organizować targi, wystawy, kongresy i konferencje pod warunkiem zakrywania przez uczestników ust i nosa oraz zapewnienia aby 1 osoba przypadała na co najmniej 4 mkw. udostępnianej powierzchni.

Od początku przyszłego miesiąca zniknie obecne ograniczenie, że samolotami może podróżować nie więcej osób niż wynosi połowa maksymalnej liczby miejsc. Podróżujący samolotami muszą nadal używać maseczek i przed wejściem na pokład mierzona im będzie temperatura ciała (wynik powyżej 38 st. C uniemożliwia wejście na pokład).

Na stacjach paliw możliwe będzie spożywanie posiłków oraz napojów oraz w pociągach dalekobieżnych np. w WARS-ie. „Zaproponowana zmiana jest podyktowana dbałością o komfort i samopoczucie pasażerów korzystających z połączeń dalekobieżnych” - czytamy.  

Rząd informuje także, że proponowane w rozporządzeniu rozwiązania „umożliwią realizację dużych wydarzeń kulturalnych, nie tylko w pomieszczeniach do tego przeznaczonych (teatry, filharmonie) ale też w klubach muzycznych, salach widowiskowo-sportowych, a także na obiektach sportowych na otwartym powietrzu, pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa” - czytamy w uzasadnieniu.
Te zasady to przede wszystkim zakrywanie ust i nosa.

Rząd precyzuje, że możliwe będzie „organizacja takich wydarzeń jak wielkie koncerty w klubach muzycznych czy na stadionach będzie mogła  gromadzić większa widownię niż 150 osób”.

Pojawi się również możliwość korzystania z uzdrowisk i sanatoriów, pod warunkiem okazania zaświadczenia, że nie jest się nosicielem wirusa SARS-CoV-2. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane