Ruszą targi, kongresy, pełne samoloty

opublikowano: 22-06-2020, 22:00

1 lipca zniknie wiele obostrzeń związanych z pandemią. Powrócą targi i konferencje, teatry, koncerty i dyskoteki.

Projekt kolejnego rozporządzenia ograniczającego lockdown czeka na podpis premiera Mateusza Morawieckiego. Przewiduje ono luzowanie kilku bardzo ważnych sektorów działalności firm oraz otwarcie większych możliwości organizowania dużych imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Od 1 lipca firmy będą mogły organizować targi, wystawy, kongresy i konferencje pod warunkiem zasłaniania przez uczestników ust i nosa oraz zapewnienia co najmniej 4 m kw. powierzchni na jedną osobę.

Zniknie też ograniczenie dotyczące maksymalnej liczby podróżujących samolotami. Podróżni nadal będą musieli używać maseczek, a przed wejściem na pokład zostanie im zmierzona temperatura — wynik powyżej 38 st. C uniemożliwi wejście na pokład. Na stacjach paliw możliwe będzie spożywanie posiłków i napojów, a w pociągach dalekobieżnych w WARS-ie.

„Zaproponowana zmiana jest podyktowana dbałością o komfort i samopoczucie pasażerów korzystających z połączeń dalekobieżnych”. Rząd informuje także, że proponowane w rozporządzeniu rozwiązania „umożliwią realizację dużych wydarzeń kulturalnych nie tylko w pomieszczeniach do tego przeznaczonych (teatry, filharmonie), ale też w klubach muzycznych, salach widowiskowo-sportowych, a także obiektach sportowych na otwartym powietrzu, pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa” — czytamy w uzasadnieniu rozporządzenia.

Te zasady to przede wszystkim zakrywanie ust i nosa. Rząd precyzuje także, że „organizacja takich wydarzeń, jak wielkie koncerty w klubach muzycznych czy na stadionach, będzie mogła gromadzić większą widownię niż 150 osób”. Pojawi się również możliwość korzystania z uzdrowisk i sanatoriów, pod warunkiem okazania zaświadczenia, że nie jest się nosicielem wirusa SARS-CoV-2.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane