Ruszają zapisy na akcje Krak-Brokers

Tomasz Furman
opublikowano: 10-07-2000, 00:00

Ruszają zapisy na akcje Krak-Brokers

BGŻ POMOŻE: Kierowany przez Dariusza Marciniaka Krak-Brokers chce uzyskać z publicznego rynku 8,1 mln zł. Dojście do skutku nowej emisji na minimalnym poziomie jest już zagwarantowane przez BGŻ. fot. MP

Od dzisiaj można składać zapisy na akcje serii H sprzedawane w publicznej subskrypcji po 8,10 zł za sztukę. Krak- -Brokers oferuje ogółem 1 mln walorów w dwóch transzach. W transzy otwartej inwestorzy mogą objąć do 350 tys. akcji, przy czym jeden zapis nie może opiewać na mniej niż 10 sztuk. Natomiast w transzy dużych inwestorów do kupienia jest 650 tys. akcji, a minimalny zapis wynosi 10 tys. sztuk. Zapisy w obu transzach przyjmowane są do 14 lipca, przy czym duzi inwestorzy będą mogli zgłaszać swoje deklaracje dopiero od czwartku.

ZGODNIE z zapisem prospektowym emisja akcji serii H dojdzie do skutku, jeżeli subskrybowanych zostanie co najmniej 300 tys. sztuk. Dlatego też w ubiegłym tygodniu zarząd Krak-Brokers ubezpieczył właśnie taką część swojej oferty. Umowę o subemisję inwestycyjną zawarto z Bankiem Gospodarki Żywnościowej, który za samą gotowość objęcia gwarantowanej puli dostanie 72,9 tys. zł. W przypadku konieczności dokonania zapisu na 300 tys. akcji dodatkowo dostanie 2-proc. dyskonto. Oznacza to, że faktyczny koszt nabycia jednej akcji przez BGŻ wyniesie 7,695 zł.

PODWYŻSZENIE kapitału akcyjnego powinno zostać zarejestrowane w sądzie pod koniec sierpnia. Jeżeli w tej materii nie wystąpią jakieś problemy — co często ma decydujący wpływ na dotrzymanie planowanego harmonogramu — to już pod koniec września spółka powinna zadebiutować na rynku wolnym warszawskiej giełdy. Do obrotu na GPW, poza akcjami nowej emisji, zostaną wprowadzone walory serii C, D, F i G, które znajdują się obecnie na rynku powszechnym Centralnej Tabeli Ofert. Dodatkowo mogą pojawić się akcje serii E, najpierw jednak będzie musiał być przeprowadzony proces ich konwersji.

KRAK-BROKERS w początkowym okresie funkcjonowania, tj. od października 1995 roku, zajmował się przede wszystkim pośrednictwem handlowym na giełdach towarowych. Od tego czasu spółka wyspecjalizowała się głównie w sprzedaży towarów rolno-spożywczych. Mimo to wypracowała sobie również mocną pozycję w innych segmentach rynku, które najczęściej są jednak związane z szeroko rozumianym agrorynkiem. Karierę na rynku publicznym przedsiębiorstwo rozpoczęło stosunkowo niedawno, bo w dniu 9 sierpnia 1999 roku. Wtedy to na swoim posiedzeniu KPWiG dopuściła akcje Krak-Brokers do publicznego obrotu. Półtora miesiąca poźniej 777 676 akcji o wartości nominalnej 1,00 zł zadebiutowało na CeTO. Od tego dnia inwestorzy zawierali transakcje walorami krakowskiej spółki w przedziale cenowym od 2,20 zł do 13,90 zł. W ostatnim czasie kurs utrzymywał się jednak w granicach 9-10 zł.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane