Ruszył handel na Wall Street

DI, marketwatch.com, Bloomberg
opublikowano: 31-05-2013, 16:21

Główne indeksy amerykańskiej giełdy rozpoczęły ostatnią sesję w tygodniu od minimalnych spadków.

Po godzinie 16 polskiego czasu indeks Dow Jones tracił niespełna 0,3 proc., S&P 500 ponad 0,1 proc., a Nasdaq powyżej 0,2 proc. Tuż przed rozpoczęciem sesji do inwestorów dotarła garść danych.

Departamentu Handlu USA poinformował o kwietniowych wydatkach i dochodach Amerykanów. Wydatki spadły o 0,2 proc. podczas, gdy analitycy ankietowani przez serwis MarketWatch.com prognozowali spadek o 0,1 proc. Spadek prawdopodobnie wynika z mniejszej liczby zamówień na samochody i mniejszych wydatków na benzynę oraz inne paliwa. Z kolei dochody Amerykanów w ujęciu miesięcznym nie zmieniły się.

Nieco później ogłoszono nowy odczyt indeksu Thomson Reuters/University of Michigan, który bada nastroje w gospodarstwach domowych w Stanach Zjednoczonych. Indeks wzrósł w maju do 84,5 pkt. z 76,4 pkt. miesiąc wcześniej. To najlepszy wynik od 2007 r.

Wzrósł także indeks Chicago PMI, który ukazuje aktywność sektora przemysłowego. Indeks podskoczył do 58,7 pkt. z 49 pkt. w kwietniu. Ekonomiści pytani przez MarketWatch.com zakładali, że wyniesie on 49,9 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, marketwatch.com, Bloomberg

Polecane