Czytasz dzięki

Ryanair spodziewa się spadku pasażerów o 50 proc.

opublikowano: 18-05-2020, 08:29

Największa europejska tania linia lotnicza osiągnęła ponad 1 mld EUR zysku w zakończonym w marcu roku rozliczeniowym. W obecnym oczekuje spadku o połowę liczby pasażerów.

Ryanair liczył na obsłużenie w obecnym roku 154 mln pasażerów. Teraz spodziewa się, że będzie ich mniej niż 80 mln. Pomimo to oczekuje, że przetrzyma kryzys spowodowany przez pandemię dzięki rezerwie ponad 4 mld EUR gotówki i wyjdzie z niego jako silniejsza spółka.

Zobacz więcej

SeanMcEntee/Flickr CC BY 2.0

Ryanair oczekuje, że 2021 rok będzie „trudny”. Irlandzka spółka nie przedstawiła prognoz. Spodziewa się ponad 200 mln EUR straty w kwartale kończącym się w czerwcu.

- Patrząc poza następny rok, pojawią się znaczące możliwości dla niskokosztowego modelu wzrostu Ryanair, bo konkurenci się skurczą, upadną lub zostaną przejęci przez uratowanych przez państwa przewoźników – poinformowała spółka.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane