Rynek nieruchomości

EG
opublikowano: 18-01-2012, 00:00

Biurowe rekordy Warszawy

Tylko 120 tys. mkw. powierzchni biurowej przybyło w zeszłym roku w Warszawie — wynika z danych Warsaw Research Forum. Mniej było ostatnio w połowie lat 90. W rezultacie stolica ma łącznie prawie 3,6 mln mkw. biur.

Popyt na nie był w zeszłym roku rekordowy — o 4 proc. wyższy niż w 2010 r. i najwyższy w historii. Firmy i instytucje wynajęły łącznie 573 tys. mkw. Najwięcej Grupa TP, która podpisała umowę najmu 43,7 tys. mkw. w budowanym jeszcze Miasteczku Orange. Kolejna była renegocjacja umowy Ernst & Young (11 tys. mkw.) w Rondzie 1 oraz przedwstępna umowa najmu Grupy Orlen w budynku Senator (9,1 tys. mkw.).

Według analityków Jones Lang LaSalle, znacznie więcej biur oddano do użytku w sześciu głównych miastach regionalnych, gdzie tylko w IV kw. 2011 r. było to ponad 74, 5 tys. mkw, najwięcej od sześciu kwartałów.

14 Tyle biurowców oddano do użytku w zeszłym roku w stolicy. Łącznie mają 120 tys. mkw...

573 tys. mkw. ...a taki był popyt na biura. Nowe umowy stanowiły 46 proc., renegocjacje — 29 proc., a 21 proc. to umowy przedwstępne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy