Rynek pracy powodem korekty

Łukasz Ogórek
opublikowano: 08-04-2013, 12:11

Druga połowa ubiegłego tygodnia przyniosła stratę na eurodolarze. Traciły również główne parkiety.

Amerykański indeks S&P500 odnotował ponad 1 % stratę. Mocne osłabienie dolara wobec euro rozpoczął środowy, kiepski  raport ADP. Oliwy do ognia dolała czwartkowa informacja, nt. ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Ich liczba znacznie przekroczyła ostatni odczyt. Jedynym zaskoczeniem była piątkowa publikacja stopy bezrobocia, której poziom 7,6% był niższy od prognoz i ostatniego odczytu na poziomie 7,7%, jednak wynikał on z innej metodologii liczenia. Słaby rynek pracy wywindował kurs eurodolara do poziomu 1,2992 na koniec całego tygodnia handlu. W dniu dzisiejszym para zapewne będzie testować znaczący poziom 1,3000. W umocnieniu eurodolara pomógł również Mario Draghi. Prezes EBC na czwartkowej konferencji był bardzo powściągliwy. Jednak cały czas powtarza, iż druga połowa 2013 będzie bardziej optymistyczna. Natomiast EBC będzie monitorować i wspierać działania rządów poszczególnych gospodarek, zmierzające do poprawy sytuacji. Brak istotnych danych z rynku krajowego pozostawił naszą walutę pod wpływem danych makro z Europy i USA. Poprawa sentymentu na eurodolarze spowodowała umocnienie się złotego. W tym tygodniu inwestorzy czekać będą na środową publikację wielkości stóp procentowych w Polsce. Większość członków RPP powtarzała jednak, że po ostatniej obniżce stopy pozostaną na niezmienionym poziomie, a kolejna możliwa obniżka może być rozważana w drugiej połowie roku.

EURUSD

Na wykresie 8 – godzinnym został wygenerowany techniczny sygnał kupna na parze EURUSD. Para wybiła się górą z chmury Ichimoku, tenkan sen od dołu przebił kijun sen natomiast chikou span znajduje się nad ceną. Najbliższe wsparcie wyznacza senkou span B na poziomie 1,2941. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 1,3038.

USDPLN

Na wykresie 8 godzinnym  został wygenerowany techniczny sygnał sprzedaży na parze USDPLN. Para przebiła dolną powłokę chmury Ichimoku, tenkan sen od góry przebiła kijun sen natomiast chikou span znajduje się pod ceną. Najbliższe wsparcie stanowi ostatni dołek na poziomie 3,1891. Najbliższy opór stanowi senkou span B  na poziomie 3,2129.

GBPUSD

Na wykresie dziennym GBPUSD mamy formację odwróconej głowy z ramionami. Formacja zapowiada odwrócenie się trendu. Najbliższe wsparcie stanowi poziom 1,5294 wynikający z linii szyi. Minimalny zasięg wynikający z formacji stanowi poziom 1,5698.

USDJPY

Na wykresie dziennym USDJPY znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższy opór stanowi poziom 100 jenów. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 95,77.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ogórek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Rynek pracy powodem korekty