Rynek pracy w dobrej formie

opublikowano: 07-12-2015, 22:00

Płynące od pracodawców sygnały wskazują, że nadchodzące miesiące przyniosą więcej miejsc pracy i lepsze warunki zatrudnienia

Płynące od pracodawców sygnały wskazują, że nadchodzące miesiące przyniosą więcej miejsc pracy i lepsze warunki zatrudnienia — uważa Iwona Janas, dyrektor generalna ManpowerGroup w Polsce. Z badania na grupie ponad 750 firm wynika, że najłatwiej będzie o etat w produkcji przemysłowej (prognoza +18 proc.), budownictwie (17 proc.) i handlu (15 proc.), najtrudniej zaś w górnictwie (o 1 proc.).

Najchętniej zatrudniać chcą duże przedsiębiorstwa. W ich przypadku prognoza to 20 proc. O rekrutacji nowych kadr rzadko myślą małe i średnie firmy (3 proc.). Prognozy poprawy na rynku pracy plasują nasz kraj na szóstym miejscu. Badanie objęło 58 tys. przedsiębiorców z 42 krajów. W 39 krajach pracodawcy chcą zatrudniać więcej pracowników.

11 proc. Taki odsetek polskich przedsiębiorców zamierza zwiększyć zatrudnienie w pierwszym kwartale 2016 r…
6 proc. …a taki chce je zredukować — wynika z kwartalnego badania Manpowera.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu