Rynek się ożywił

ANB
opublikowano: 15-11-2011, 00:00

Leasing nieruchomości

Analitycy Europejskiego Funduszu Leasingowego zakładają, że po trzech słabych latach w 2012 r. nastąpi odbicie na rynku leasingu nieruchomości. Pierwsze półrocze 2011 r. przyniosło wzrost finansowania nieruchomości przez leasing aż o 15 proc.

To dużo, zważywszy, że 2010 r. zakończył się spadkiem o ponad 20 proc. — wskazują analitycy Europejskiego Funduszu Leasingowego w raporcie „MŚP pod lupą”. Z danych tych wynika, że największy udział w wartości sfinansowanych tą drogą nieruchomości miały obiekty handlowe i usługowe.

Przeznaczono na nie 321,5 mln zł. Natomiast około 250 mln zł wyniosło finansowanie leasingiem budynków o charakterze przemysłowym — to o 18 proc. więcej niż w pierwszych sześciu miesiącach 2010 r.

Nieruchomości nie decydują jednak o rozwoju tej formy finansowania. Ustępują miejsca leasingowi pojazdów oraz maszyn i urządzeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu