Rynki kapitałowe w czasie pandemii: wzrost mimo kryzysu?

  • Materiał partnera
opublikowano: 24-11-2020, 12:35
aktualizacja: 24-11-2020, 12:54

Zaproszenie na Czwartkowe Forum SGH, 26 listopada godz. 11.00

Kryzys spowodowany pandemią COVID-19 ciągnie w dół większość wskaźników gospodarczych. Jak więc to możliwe, że rynek kapitałowy pozostaje zieloną wyspą pośród morza czerwieni i spadków? Niedawny debiut Allegro był największym IPO w dziejach GWP, a polska giełda była trzecia w całej UE pod względem wzrostu obrotów podczas pandemii. Czy to rekordowo niskie stopy procentowe sprawiają, że poszukujemy możliwości pomnażania oszczędności właśnie na giełdzie? Jakie mogą być inne krótkookresowe skutki obniżki stóp procentowych? Czy kondycja rynku kapitałowego może być czynnikiem łagodzącym negatywne następstwa pandemii dla gospodarki? Jaka przyszłość czeka światowe giełdy, w tym Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, w roku 2021?

Między innymi na te pytania będą szukali odpowiedzi dr Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz prof. Krzysztof Borowski z Instytutu Ryzyka i Rynków Finansowych SGH, którzy poprowadzą kolejne spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH. Odbędzie się ono w czwartek, 26 listopada o godz. 11.00 na kanale SGH w serwisie YouTube. Zapraszamy do śledzenia transmisji oraz zadawania pytań ekspertom.

A po więcej informacji i gorących newsów dotyczących tematyki inwestorskiej zapraszamy codziennie na stronę Puls Inwestora. A jeśli to Wam nie wystarczy - jako subskrybenci pakietu premium „Pulsu Biznesu” możecie również zadawać pytania prezesom spółek giełdowych podczas czatów prowadzonych w ramach naszej Akcji Inwestor.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane