Rynki wschodzące mogą wzrosnąć jeszcze o 20-30 proc.

MD
04-01-2010, 18:52

…uważają analitycy Credit Suisse, JPMorgan Chase i Morgan Stanley.

W poniedziałek indeks MSCI Emerging Markets przekroczył 1000 pkt. i osiągnął największą wartość od 17 miesięcy. W 2009 roku zyskał 75 proc. Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że gospodarki wschodzące zanotują 5,1 proc. wzrost gospodarczy jako grupa w tym roku. W przypadku gospodarek krajów rozwiniętych sięgnie on 1,3 proc. Analitycy Credit Suisse oczekują, że indeks MSCI Emerging Markets osiągnie 1200 pkt. na koniec tego roku. Byłaby to jego największa wartość od czerwca 2008 roku. Adrian Mowat, główny strateg rynków wschodzących w  JPMorgan Chase & Co. prognozuje, że wskaźnik osiągnie 1300 pkt. za 12 miesięcy. Jonathan Garner z Morgan Stanley spodziewa się wzrostu indeksu w pobliże 1200 pkt.

W grupie najbardziej perspektywicznych rynków wschodzących, według Credit Suisse, znajdują się Turcja, Brazylia, Indonezja i Korea Południowa.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rynki wschodzące mogą wzrosnąć jeszcze o 20-30 proc.