Rywal Google’a w Wietnamie

OSZ
opublikowano: 2013-05-21 00:00

Rosyjsko-wietnamska spółka wierzy, że podważy rolę amerykańskiej wyszukiwarki na szybko rozwijającym się rynku.

Czym Rosjanie chcą pokonać Google’a? Firma Coc Coc, co w tłumaczeniu oznacza „puk, puk”, twierdzi, że wyszukiwarka giganta z USA nie wychwytuje wszystkich niuansów lokalnego języka.

Firma zapewnia, że ma algorytm, który gwarantuje Wietnamczykom lepsze i szybsze wyszukiwanie, a dzięki wiedzy na tematy lokalne informacje będą bardziej istotne. Google nie ma w Wietnamie biura i personelu i jest zaniepokojony żądaniami cenzury formułowanymi przez jednopartyjny rząd Wietnamu. Kraj przeżywa internetowy boom. Blisko jedna trzecia 90-milionowej populacji jest podłączona do sieci.

Sporo start-upów nie poradziło sobie jednak w starciu z gigantami branży. Coc Coc zatrudnił już 300 osób, w tym 30 obcokrajowców, głównie Rosjan.