Rywalizują o budowę poznańskich basenów

ANP
opublikowano: 04-02-2011, 09:44

O budowę basenów w stolicy Wielkopolski rywalizują wrocławski Miastoprojekt i Poznań Aqua. Kolejne przetargi jeszcze w tym roku.

Stolica Wielkopolski planuje budowę basenów w ramach koncesji, jednego z trybów partnerstwa publiczno-prywatnego. Pod koniec 2010 r. ogłosiła przetarg na budowę jednej-trzech krytych pływalni. Zgłosiły się dwie firmy: Miastoprojekt-Wrocław, który ubiega się też o podobne zlecenia w ramach PPP w Sanoku, Dobrzeniu Wielkim, Głuchołazach czy Lubinie, oraz warszawska firma Poznań Aqua.

Zadaniem koncesjonariusza będzie wybudowanie pływalni z basenami pływackimi, brodzikami dla dzieci, zjeżdżalniami, jacuzzi i saunami. Partner prywatny będzie musiał także wykonać projekty i sfinansować inwestycje. W zamian będzie mógł eksploatować pływalnie i zarabiać na nich przez około 20 lat. Potem majątek zostanie zwrócony miastu, które będzie mogło np. przekazać administrowanie jednostce miejskiej lub ogłosić następny przetarg na modernizację i zarządzanie obiektem przez kolejne lata.

Teraz Poznań weryfikuje wnioski złożone w przetargu. Potem przystąpi do negocjacji z firmami. Inwestycje mają się rozpocząć wiosną 2012 r. Otwarcie pierwszego obiektu na Ratajach zaplanowano na 2013 r.

Jeszcze w tym roku władze miasta mogą ogłosić kolejne przetargi, bo docelowo w Poznaniu ma powstać pięć-dziesięć pływalni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane