"Rz": E-zdrowie nabiera tempa

  • PAP
opublikowano: 08-02-2019, 06:18

To będzie przełomowy rok pod względem cyfryzacji polskiej służby zdrowia. O rynek walczą już firmy prywatne - donosi piątkowa "Rzeczpospolita".

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", "Asseco Poland w piątek ogłosi nową usługę: aplikację na smartfony skierowaną do pacjentów".

"Ważne jest, aby zarówno pacjent, jak i jednostki medyczne posiadały narzędzia upraszczające wzajemną wymianę informacji" – podkreśla w rozmowie z gazetą Krzysztof Groyecki, wiceprezes Asseco Poland.

"Rozwój aplikacji mobilnych i telemedycyny wpisuje się w scenariusz cyfryzacji polskiej służby zdrowia" - zaznacza gazeta.

"Plany Ministerstwa Zdrowia na 2019 r. są bardzo ambitne: pełne wdrożenie e-recepty, pilotaż e-skierowania, wdrożenie nowych funkcjonalności na internetowym koncie pacjenta i przygotowanie do wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej" – wymienia w rozmowie z "Rz" Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za cyfryzację.

Dodaje, że "aktualnie trwa włączanie do systemu e-zdrowie wszystkich gabinetów, przychodni, szpitali i izb przyjęć".

"Na cyfryzację usług medycznych stawia cała Unia Europejska. Tylko do 2020 r. Polska otrzyma w ramach europejskich funduszy strukturalnych i inwestycyjnych niemal 13 miliardów złotych na działania związane z ochroną zdrowia Polaków, w tym na rozwój infrastruktury i telemedycyny" - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy