Rząd będzie namawiał do udziału w referendum

Paweł Kubisiak
29-04-2003, 20:24

Drugi etap kampanii rządowej przed referendum unijnym będzie przebiegał pod hasłem "TAK głosuję" i skoncentruje się przede wszystkim na zachęcaniu Polaków do udziału w referendum – poinformował premier Leszek Miller po wtorkowym posiedzeniu rządu.

- Obecnie przystępujemy do drugiego etapu kampanii - zachęcania obywateli, aby zechcieli wziąć udział w referendum. - powiedział premier na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Na konferencji zaprezentowano ulotki i broszury, które będą rozpowszechniane przed referendum. Na plakatach umieszczono hasło "TAK głosuję", lub "TAK głosujemy" oraz hasła "uzupełniające", uzależnione od grafiki na plakacie np. "bo nasz świat może być lepszy", czy "bo tyle lat na to czekaliśmy". Na ulotkach można znaleźć m.in. wzór, który pozwoli obliczyć wysokość dopłat bezpośrednich dla rolników.

W drugim etapie kampanii będą odbywały się spotkania z ministrami i wiceministrami.

- Przyjęliśmy dzisiaj plan, który nazywa się „od piątego do piątego”. Od 5 maja do 5 czerwca, niemalże każdego dnia grupa ministrów, wiceministrów i sekretarzy stanu, będzie przebywała w jakimś regionie, będą się odbywać spotkania z różnymi środowiskami, także z młodzieżą licealną i ze studentami, którzy są mieszkańcami różnych gmin i wsi. To będzie dobra okazja, żeby wyjaśniać wiele problemów, zachęcać do udziału w referendum - powiedział premier.

Minister ds. referendum europejskiego Lech Nikolski powiedział, że przedstawiciele rządu będą uczestniczyć także w imprezach organizowanych w ramach kampanii przez samorządy.

Podczas wtorkowego posiedzenia rząd podsumował pierwszy etap kampanii przedreferendalnej. Według rządu, w ponad 2 tysiącach organizowanych przez przedstawicieli rządu spotkań nt. Unii Europejskiej, wzięło udział ok. 280 tys. osób. Podczas spotkań najczęściej pytano m.in. o to, co po wejściu do UE zmieni się w rolnictwie, o studia w krajach Unii i o to, czy po naszej akcesji wzrosną ceny.

Miller i Nikolski podkreślali, że ostatnie badania opinii publicznej wskazują, że wiedza Polaków na temat integracji europejskiej jest coraz większa. Według Nikolskiego jest to także zasługa akcji rządowej.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rząd będzie namawiał do udziału w referendum