Rząd dołoży do wakacji

opublikowano: 19-07-2020, 22:00

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Polskim bonie turystycznym, która ma wspomóc polskie rodziny, ale też rodzimą branżę turystyczną, osłabioną pandemią koronawirusa.

W ramach wsparcia będzie można otrzymać 500 zł na każde dziecko i dodatkowe 500 zł na dziecko niepełnosprawne. Bon będzie miał formę cyfrową i będzie można nim opłacić np. pobyt w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii. Świadczenie będzie przysługiwało wszystkim osobom, które mają przyznane prawo do korzystania z programu „500+”.

Według wyliczeń Ministerstwa Rozwoju wsparciem zostanie objętych około 6,5 mln dzieci, a jego łaczna wartość wyniesie 3,5 mld zł. Resort zapowiedział, że niebawem ogłosi, od kiedy będzie można korzystać z bonów. Obecnie ZUS prowadzi prace przygotowawcze do wdrożenia przedsięwzięcia. Polskie rodziny będą mogły wykorzystać fundusze do marca 2022 r.

W konferencji prasowej nt. Polskiego bonu turystycznego, która odbyła się w Gdańsku, uczestniczyli wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy (na zdj. z lewej) i Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane