Rząd nie nadąża za kryzysem

Grzegorz Nawacki
16-02-2009, 06:41

Za wolna reakcja, brak strategii i  niewystarczające działania — oto lista grzechów koalicji na polu walki z  kryzysem. Przestańcie mówić, zacznijcie coś robić — apelują eksperci do  rządu

Niespełna cztery tygodnie potrzebowała ekipa prezydenta Obamy, by przygotować i uzgodnić w Kongresie plan ratunkowy gospodarki. Niemiecki parlament w piątek przyjął drugi już pakiet stymulacji gospodarki. A w Polsce? Kilka tygodni temu rząd triumfalnie obwieścił przyjęcie pakietu antykryzysowego. I tyle. Ustawy trafiły do Sejmu i na razie nie doczekały się nawet pierwszego czytania. Za to główne siły parlamentarne pasjonują się negocjacjami w sprawie nowej ustawy medialnej. A rząd konsekwentnie pociesza rodaków.

— Rozmiary i głębokość kryzysu są zaskakujące dla wszystkich bez wyjątku. Jednak wszystkie dane dotyczące krajów europejskich pokazują, że sytuacja Polski relatywnie nie jest najgorsza — mówił w piątek w Sejmie premier Donald Tusk.

Tymczasem wieści z rynku są coraz gorsze. Każdy tydzień przynosi informacje o problemach firm z uzyskaniem kredytów, co przekładnia się redukcję zatrudnienia i hamowanie produkcji. Dlatego eksperci nie kryją zniecierpliwienia.

Co eskperci mają do zarzucenia rządowi Tuska i jakie dają mu rady czytaj w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Rząd nie nadąża za kryzysem