Rząd: Ordynacja podatkowa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-01-2006, 16:57

Rada Ministrów przyjęła Projekt ustawy o zmianie ustawy o kontroli skarbowej oraz ustawy Ordynacja podatkowa.

Rada Ministrów przyjęła Projekt ustawy o zmianie ustawy o kontroli skarbowej oraz ustawy Ordynacja podatkowa.

Nowe przepisy eliminują utrudnienia w realizacji zadań prowadzonych przez kontrolę skarbową i organy podatkowe. W ustawie o kontroli skarbowej uchylono zapis, że wyłącznym uprawnionym do wszczęcia postępowania kontrolnego w firmach i podmiotach określanych mianem "dużego podatnika" jest Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej.

Po wejściu w życie nowelizacji ta grupa podatników będzie traktowana na równi z innymi. Natomiast w Ordynacji podatkowej zmieniono zapis dotyczący możliwości korzystania z materiałów dowodowych w postępowaniu podatkowym. Zgodnie z nową propozycją, postępowanie karne albo postępowanie w sprawach o przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe nie musi się zakończyć, aby móc korzystać z materiałów zgromadzonych przez organy ścigania. Wykorzystanie tych materiałów w postępowaniach kontrolnych prowadzonych przez organy podatkowe wpłynie na ich szybsze zakończenie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane