Rząd USA zatwierdzi pierwszą mega-farmę solarną

opublikowano: 15-01-2020, 18:28

Administracja prezydenta Donalda Trumpa ogłosi w środę zatwierdzenie budowy farmy solarnej zajmującej obszar ponad 1 tys. hektarów.

Farma Desert Quartzite o mocy 450 MW ma powstać w okolicy Palm Springs w stanie Kalifornia. Jej uruchomienie planowane jest na 2022 rok. Farma będzie produkować energię wystarczającą do zasilenia ok. 117 tys. domów. Zasili także budżet federalny kwotą ok. 2,7 mln USD czynszu i opłat rocznie. Jak dotąd żadna spółka energetyczna nie podpisała umowy na odbiór energii z farmy.

fot. Bloomberg

Zatwierdzenie farmy przez Departament Spraw Wewnętrznych nastąpiło pomimo krytyki branży odnawialnych źródeł energii przez prezydenta Donalda Trumpa, który w ubiegłym roku przekonywał Amerykanów, że energia z OZE jest bardzo droga. W tym samym czasie administracja udostępniła państwowe tereny do realizacji projektów solarnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane