Rzecznik rządu: nie ma kryzysu w koalicji

08-01-2007, 18:08

Nie ma kryzysu koalicji, a rząd ma zaplecze w Sejmie, powiedział po poniedziałkowym spotkaniu premiera Jarosława Kaczyńskiego z wicepremierami Romanem Giertychem i Andrzejem Lepperem rzecznik rządu.

Rzecznik rządu Jan Dziedziczak powiedział PAP po poniedziałkowym spotkaniu premiera Jarosława Kaczyńskiego z wicepremierami Romanem Giertychem (LPR) i Andrzejem Lepperem (Samoobrona), że "nie ma kryzysu koalicji, a rząd ma zaplecze w Sejmie".

Spotkanie poświęcone było m.in. wnioskowi LPR o zwiększenie o 500 mln zł subwencji oświatowej podczas senackich prac nad budżetem na 2007 rok. Giertych powiedział PAP po spotkaniu, że premier pozytywnie odniósł się do tego pomysłu.

Dziedziczak pytany o postulat Giertycha zadeklarował, że "premierowi zależy na jak najlepszej sytuacji nauczycieli". Jak powiedział, "należy zrobić wszystko co możliwe - w rozsądnych granicach - by sytuacja nauczycieli uległa poprawie".

Giertych w poniedziałek rano zapowiedział, że jeśli Senat nie zwiększy subwencji oświatowej, to jeszcze w tym tygodniu złoży dymisję. Po rozmowie z premierem wicepremier powiedział, że perspektywa jego odejścia z rządu "oddala się".(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rzecznik rządu: nie ma kryzysu w koalicji