S&P 500 z nowym rekordem

PAP, DI
opublikowano: 20-06-2019, 23:14

Na amerykańskich giełdach w czwartek królowały wzrosty po bardziej gołębim niż się spodziewano wydźwięku komunikatu po środowym posiedzeniu Fed. S&P 500 ustanowił nowy historyczny rekord.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował o 0,94 proc., do 26.753,17 pkt.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

S&P 500 wzrósł 0,95 proc., do 2.954,18 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w górę o 0,80 proc., do 8.051,34 pkt.

Na globalnych rynkach rozbrzmiewają "gołębie" tony Fed. W czwartek amerykańska Rezerwa Federalna utrzymała główną stopę procentową w przedziale 2,25-2,50 proc. Fed zapewnił, że bankierzy centralni podejmą "odpowiednie działania" w celu podtrzymania wzrostu gospodarczego i uważnie monitorują napływające dane z gospodarki.

Rezerwa Federalna zasygnalizowała gotowość do obniżenia kosztu kredytu już w lipcu, aby walczyć z "przeciwnościami" gospodarczymi. Szef Fed Jerome Powell podkreślił, że Fed jest przygotowany na użycie narzędzi wspierających wzrost.

"To był bardziej gołębi przekaz niż się wielu z nas spodziewało" - mówi Tiffany Wilding, ekonomistka Pacific Investment Management Co.

"Kiedy mamy zwiększoną niepewność i potencjalne szoki ze strony polityki handlowej w czasie, gdy amerykańska gospodarka jest w +kruchej+ kondycji, to działania Rezerwy Federalnej mają sens z punktu widzenia zarządzania ryzykiem - aby naprawdę skierować się w stronę cięć stóp procentowych, jeśli to jest potrzebne" - ocenia.

Tymczasem inwestorzy poznali już tygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy - liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła o 6 tys. do 216 tys., wobec spodziewanych przez ekonomistów 220 tys.

Z kolei amerykański indeks wyprzedzający koniunktury w maju pozostał bez zmian mdm - podała Conference Board. Analitycy oczekiwali wzrostu o 0,1 proc.

Ponad 2 proc. zyskał sektor energetyczny. To najsilniejszy wzrost spośród wszystkich 11 sektorów reprezentowanych w indeksie S&P 500.

Ponad 8 proc. zyskały akcje Oracle po lepszych od oczekiwań prognozach wyników.

Prawie 3 proc. zyskał General Electric, a w ślad za nim sektor przemysłowy wzrósł blisko 2 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy