S&P obniżył rating siły finansowej PZU

ISBNews
22-01-2016, 08:32

Standard & Poor's Ratings obniżył rating siły finansowej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) do A- z A oraz utrzymała perspektywę ratingową na poziomie negatywnym, podała spółka.

"Decyzja o obniżeniu ratingu dla PZU SA jest związana z decyzją o obniżeniu oceny ratingowej Polski z A- do BBB+ dla długoterminowych zobowiązań w walutach obcych oraz z A/A-1 do A-/A-2 dla odpowiednio długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie lokalnej, z perspektywą negatywną.  Obniżenie to nie wynika ze zmiany kondycji finansowej spółki" - czytamy w komunikacie

W połowie stycznia S&P obniżyła suwerenny rating kredytowy Polski w walucie obcej do BBB+ z A- z perspektywą negatywną. Jednocześnie długo- i krótkoterminowa ocena w walucie lokalnej została obniżona do A-/A-2 z A/A-1. Krótkoterminowa ocena kredytowa w walucie obcej została potwierdzona na poziomie A-2.

Agencja podała wówczas, że od wygrania wyborów w październiku 2015 roku, nowy rząd Polski zainicjował różne inicjatywy legislacyjne, które uważa za osłabienie niezależności i skuteczności kluczowych instytucji, co znalazło odzwierciedlenie ocenie instytucjonalnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / S&P obniżył rating siły finansowej PZU