Są chętni na kupno całego zakładu

Grzegorz Zięba
opublikowano: 27-09-2004, 00:00

Dwie firmy zostały na placu boju w staraniach o upadły zakład z Ostrowa Wielkopolskiego. Zwycięzcę mamy poznać za miesiąc.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom syndyk Elżbiety Kosewskiej-Kędzior do końca września nie udało się sprzedać upadłej Fabryki Wagon (FW) w Ostrowie Wielkopolskim. Według niej, inwestorzy muszą poczekać na finał sprzedaży zbędnego majątku: dawnych warsztatów uczniowskich oraz niewielkiej działki.

— Są wprawdzie chętni na te nieruchomości, ale oferują mniej niż wynosi ich wycena — mówi Elżbieta Kosewska-Kędzior.

Będzie dobrze

2 października sędzia komisarz ma zdecydować, czy mimo to dojdzie do sprzedaży.

— Dopiero wtedy będzie można sprzedać resztę zakładu — dodaje syndyk.

Według Elżbiety Kosewskiej-Kędzior, nie będzie z tym problemu, bo o majątek spółki ubiega się dwóch chętnych.

— Na razie nie mogę ujawnić, kto. Są to poważni inwestorzy, którzy chcą przejąć całość zakładu, a nie tylko jej część produkcyjną — podkreśla syndyk.

Do transakcji mogłoby dojść w końcu października.

Chęć przejęcia produkcyjnej części FW wyrażał wcześniej ZNTK Nowy Sącz. Jednak nie chce potwierdzić, czy nadal walczy o zakład.

— Nie mam nic na ten temat do powiedzenia — kwituje Zbigniew Konieczek, prezes ZNTK Nowy Sącz.

Gra warta świeczki

Zadłużona na 200 mln zł FW upadła we wrześniu 2003 r. Po czterech próbach sprzedaży syndyk zdecydowała się na ogłoszenie otwartego konkursu ofert. Spółka zatrudnia 1970 pracowników i jest największym pracodawcą w południowej Wielkopolsce. Obecnie realizuje kontrakty z PKP Cargo o wartości 30 mln zł na budowę i naprawy 2,58 tys. wagonów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Są chętni na kupno całego zakładu