Są pieniądze na badania

MILO
opublikowano: 10-11-2009, 00:00

W listopadzie rusza

W listopadzie rusza

nabór wniosków

w konkursach

na wsparcie działalności

badawczo-rozwojowej. Do podziału setki milionów.

Firmy mikro, małe i średnie mogą już składać do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wnioski o dofinansowanie działalności badawczo-rozwojowej (działanie 1.4-4.1 programu Innowacyjna Gospodarka — POIG). Osobny konkurs dla dużych firm ruszy 16 listopada.

— W uruchomionym właśnie naborze budżet na cześć badawczą dla małych i średnich firm wynosi ponad 280 mln zł — mówi Izabela Wójtowicz, dyrektor zespołu badań i rozwoju w PARP.

Nabór potrwa do 30 listopada.

— Wnioski będą przyjmowane do ostatniego dnia, mimo że w ogłoszeniu mowa jest o możliwości wcześniejszego zamknięcia naboru, jeśli wartość złożonych projektów przekroczy 120 proc. planowanego budżetu — dodaje Izabela Wójtowicz.

Przedsiębiorcy, którzy już korzystają ze wsparcia na tego rodzaju prace, chcą znowu powalczyć o dotacje.

— Podpisaliśmy z PARP już dwie umowy o dofinansowanie z działania 1.4-4.1 PO IG. Planujemy złożenie wniosku również w tym naborze, ponieważ wiemy, jak wymierne efekty może przynieść działalność badawczo-rozwojowa — mówi Marek Maniecki, wiceprezes zarządu Globemy, która tworzy systemy IT do zarządzania infrastrukturą sieciową.

Pieniądze można dostać na projekty składające się z części badawczej (badań przemysłowych lub prac rozwojowych) oraz wdrożeniowej (wdrożenia wyników tych badań lub prac w działalności gospodarczej). W budżecie Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w latach 2007-13 na projekty z działania 1.4-4.1 przeznaczono 780 mln EUR.

Wsparcia na prace badawcze i rozwojowe nie może przekroczyć 7,5 mln EUR dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt. Na wdrożenia można dostać maksymalnie 20 mln zł dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu