Są widełki na akcje Zetkamy

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 18-02-2005, 00:00

Wstępne rozeznanie rynku pokazuje, że inwestorzy wyceniają akcje Zetkamy niżej niż jej kierownictwo.

Widełki cenowe dla akcji Zetkamy, czołowego producenta armatury przemysłowej w naszym regionie, ustalono na 14-17 zł. Zarząd oczekiwał, że cena sprzedaży wyniesie około 20 zł.

— Przedział cenowy jest efektem wstępnych spotkań naszych analityków z oczekiwaniami inwestorów — mówi Paweł Roszczyk, dyrektor w Centralnym Domu Maklerskim Pekao, który pełni rolę oferującego.

Jego zdaniem, na tej podstawie trudno jeszcze ocenić, jaka będzie skala zainteresowania walorami Zetkamy, pokaże to dopiero proces budowy księgi popytu, który rozpoczął się wczoraj i potrwa do 23 lutego.

W tym samym terminie co book building będą także przyjmowane zapisy na akcje inwestorów indywidualnych.

— Mogą oni składać limity cenowe w ramach podanych widełek, choć doświadczenie pokazuje, że w 90 proc. przypadków jest to ich górna granica — dodaje Paweł Roszczyk.

Instytucje zlecenia kupna mogą składać 24 i 25 lutego.

W ofercie Zetkamy transza instytucjonalna obejmuje 850 tys. nowych akcji serii C i 1 mln walorów już istniejących. W transzy indywidualnej jest 666 320 starych papierów. Pieniądze spółka przeznaczy na zwiększenie mocy produkcyjnych, myśli też o przejęciach innych firm. Przy okazji oferty Zetkamę opuści fundusz z grupy Riverside. Debiut giełdowy spółki zaplanowano na 4 marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu