SABMiller wyraźnie poprawił wyniki w ubiegłym roku

opublikowano: 20-05-2004, 09:52

SABMiller poinformował, że jego ubiegłoroczny zysk okazał się ponad dwukrotnie wyższy od osiągniętego rok wcześniej. Drugi na świecie producent piwa zawdzięcza poprawę wyniku umocnieniu randa oraz rosnącej w USA popularności piwa Miller Lite.

Zysk netto SABMiller sięgnął na koniec roku rozrachunkowego zakończonego w marcu 296 mln USD. Zysk operacyjny wzrósł o 49 proc. do 1,89 mld USD. Sprzedaż poprawiła się o 41 proc. i wyniosła 12,65 mld USD.

SABMiller poprawił wyniki dzięki ekspansji w Europie Wschodniej oraz rosnącej popularności w USA diet o niskiej zawartości węglowodanów. Przełożyła się ona na wzrost popytu na piwo Miller Lite. Spółka stara się również rozwinąć działalność w Chinach, na najszybciej rozwijającym się obecnie rynku piwa na świecie. Obecnie rywalizuje z Anheuser-Busch o przejęcie kontroli nad Harbin Brewery Group, czwartym chińskim producentem piwa.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / SABMiller wyraźnie poprawił wyniki w ubiegłym roku