Sąd: bez decyzji w sprawie upadłości likwidacyjnej KKSM

PAP
opublikowano: 08-05-2013, 17:03

W środę Sąd Rejonowy w Kielcach odroczył podjęcie decyzji w sprawie ogłoszenia upadłości likwidacyjnej Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Dał tym samym czas zarządowi KKSM na poprawę sytuacji spółki.

Wniosek o zmianę formy upadłości z układowej na likwidacyjną złożył komisarz nadzorujący postępowanie upadłościowe firmy.

Jak powiedział w środę rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach sędzia Marcin Chałoński, sąd przychylił się do wniosku zarządu Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych, który do kolejnej rozprawy ma wykazać, że deklaracje o poprawie sytuacji spółki i jej perspektywy są realne. "Zarząd prosił o wydłużenie terminu kolejnej rozprawy do września, jednak zdaniem sądu to jest zbyt odległy termin" - dodał Chałoński. Decyzja w sprawie ogłoszenia upadłości likwidacyjnej KKSM zapadnie 26 czerwca. W postępowaniu upadłościowym Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych sąd ustalił listę wierzycieli, na której jest 220 osób fizycznych i prawnych. Kwota wierzytelności wynosi 153 mln 515 tys. zł. 11 maja 2012 r. Sąd Rejonowy w Kielcach ogłosił upadłość Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. 17 kwietnia ub.roku warszawski sąd ogłosił upadłość likwidacyjną właściciela 85 proc. udziałów KKSM - spółki Dolnośląskie Surowce Skalne SA, która jako bezpośrednie przyczyny niewypłacalności wskazała zaangażowanie grupy DSS w budowę autostrady A2. 2 lipca ub.roku Sąd Rejonowy w Warszawie zdecydował o zmianie postępowania upadłościowego DSS z postępowania obejmującego likwidację majątku na postępowanie z możliwością zawarcia układu.

KKSM z siedzibą w Kielcach to firma o 135-letniej tradycji w zakresie wydobycia i przerobu kamienia. Do spółki należą trzy kopalnie dolomitu i dwie piasku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane