Sąd objął ochroną Alterco

KZ, ESPI
opublikowano: 15-10-2012, 07:45

Warszawski sąd rejonowy zabezpieczył majątek Alterco: zawiesił postępowania egzekucyjne wobec spółki i uchylił egzekucje z zajętych w tamach tych postępowań rachunków bankowych spółki.

W uzasadnieniu postanowienia sąd stwierdził, że przedstawione przez emitenta wstępne założenia i propozycje układowe na obecnym etapie uprawdopodobniają, że w drodze układu wierzyciele zostaną zaspokojeni w wyższym stopniu, niż zostaliby zaspokojeni w postępowaniu obejmującym likwidację majątku dłużnika, przy czym ostateczna ocena w tym przedmiocie zostanie dokonana w dalszym toku postępowania i wyrażona w orzeczeniu w przedmiocie wniosku o ogłoszenie upadłości.

- Sąd wstępnie przyjął, że istnieje możliwość zawarcia układu z wierzycielami, dlatego też, w szczególności uchylenie egzekucji z rachunków bankowych spółki jest uzasadnione koniecznością swobodnego dysponowania przez Zarząd Emitenta środkami finansowymi zgromadzonymi na tych rachunkach, co umożliwi pokrywanie kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Istnienie zajęć na rachunkach bankowych utrudnia bowiem prowadzenie przedsiębiorstwa Alterco S.A., a w szczególności regulowanie jej zobowiązań, ze względu na brak możliwości zarządzania i dysponowania środkami zgromadzonymi na rachunkach bankowych. Dodatkowo, według wstępnej oceny tymczasowego nadzorcy sądowego Emitent posiada potencjał ekonomiczny, który prawdopodobnie pozwoli mu na przeprowadzenie restrukturyzacji i zawarcie układu z wierzycielami - podano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ESPI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sąd objął ochroną Alterco