Sąd Ochrony Konsumentów: TP SA ma zapłacić 10 mln zł kary

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 03-10-2006, 19:54

TP SA ma zapłacić 10 mln zł kary za nieudostępnienie łączy spółce Multimedia Polska Mielec (wcześniej TeleNet).

TP SA ma zapłacić 10 mln zł kary za nieudostępnienie łączy spółce Multimedia Polska Mielec (wcześniej TeleNet) - orzekł Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, podtrzymując decyzję Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty.

W uzasadnieniu do wyroku sąd podał, że TP SA miała obowiązek zastosować się do decyzji wydanej 30 czerwca 2003 roku przez prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (zastąpiony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej).

Sąd zwrócił także uwagę, że od czasu wydania decyzji przez Urząd Regulacji, do czasu nałożenia na TP SA kary, upłynęło ponad 2 lata, "a więc bardzo długi czas oczekiwania na wykonanie decyzji o połączeniu sieci".

Wyrok jest nieprawomocny, co oznacza, że Telekomunikacji przysługuje prawo odwołania się.

Wcześniej warszawski sąd okręgowy utrzymał w mocy karę 10 mln zł dla Telekomunikacji Polskiej (TP SA), nałożoną w listopadzie 2005 roku przez URTiP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sąd Ochrony Konsumentów: TP SA ma zapłacić 10 mln zł kary