Sąd stanął po stronie Orco Property

EG
opublikowano: 13-01-2012, 00:00

WSA oddalił kolejną skargę sąsiadów wieżowca Złota 44.

Kolejny sukces luksemburskiego dewelopera Orco Property Group. Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) oddalił skargę sąsiadów warszawskiego apartamentowca Złota 44 na decyzję wojewody o przywróceniu pozwolenia na budowę. Walka o inwestycję trwa od początku jej budowy w 2008 r. Ostatnio sąsiedzi próbowali przekonać sąd, że wojewoda mazowiecki przy wydawaniu powtórnej decyzji o pozwoleniu na budowę nie uwzględnił zaleceń otrzymanychod Naczelnego Sądu Administracyjnego.

— Poczekamy na uzasadnienie, a po zapoznaniu się z nim moi mocodawcy podejmą decyzję, co robić dalej — mówi mec. Anna Borkowska, które reprezentuje członków dwóch wspólnot sąsiadujących ze Złotą 44.

Zaprojektowany przez Daniela Libeskinda wieżowiec miał być gotowy w połowie 2012 r. Sądowe przepychanki doprowadziły do cofnięcia pozwolenia na budowę i zatrzymania prac na 1,5 roku. Wznowiono je latem 2010 r. Do dziś sprzedanych jest ponad 30 proc. mieszkań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu