Sąd zablokował bankructwo Detroit

DI, npr.org
opublikowano: 20-07-2013, 13:51

Sędzia orzekła, że złożony przez Detroit wniosek o upadłość musi być wycofany, bo jest niezgodny z prawem.

Sędzia hrabstwa Ingham Rosemarie Aquilina powiedziała, że konstytucja stanu Michigan zabrania jakichkolwiek działań, które mogłyby prowadzić do zmniejszenia emerytur publicznych.  

Zobacz więcej

Panorama Detroit, stolicy amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego FOT. Bloomberg

Stwierdziła też, że gubernator Rick Snyder i menedżer ratunkowy Kevyn Orr naruszyli konstytucję, bo składając wniosek o upadłość wiedzieli, że świadczenia emerytalne zostaną zmniejszone.  

Portal publicznego radia NPR podaje, że biuro prokuratora generalnego Billa Schuette już złożyło odwołanie od decyzji sędzi Aquiliny. 

Detroit, które doznało poważnego spadku liczby ludności w ciągu ostatniej dekady ma wobec wierzycieli zobowiązania sięgające ponad 18 mld USD, które wynikają głównie z emerytur dla pracowników sektora publicznego. Miasto złożyło w czwartek w sądzie upadłościowym wniosek o upadłość federalną.  

Informowaliśmy niedawno, że dwa fundusze emerytalne, które domagają się regulacji sięgających 9,2 mld USD zobowiązań emerytalnych i innych opłat związanych z ochroną zdrowotną, złożyły do sądu stanowego wniosek o ochronę przez działaniami Orr’a, w celu wyłączenia tych środków z programu upadłościowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, npr.org

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Sąd zablokował bankructwo Detroit