Samobójstwo chińskiego bankiera

Marek Druś, scmp.com
opublikowano: 28-05-2018, 08:42
aktualizacja: 28-05-2018, 08:44

Yin Jinbao, szef Tianjin Rural Commercial Bank został znaleziony martwy w swoim gabinecie. Podciął sobie żyły, donoszą chińskie media.

54-letni Yin Jinbao był szefem banku od 2017 roku. Policja podejrzewa samobójstwo. Tianjin Rural Commercial Bank jest kontrolowany przez władze Tianjin. Z ostatniego raportu wynika, że na koniec marca miał 305 mld juanów (47,7 mld USD) aktywów. Brytyjski magazyn The Banker umieścił go na 319 miejscu listy 1000 największych banków świata.

Tianjin
Zobacz więcej

Tianjin fot. Bloomberg

Śmierć szefa Tianjin Rural Commercial Bank nastąpiła w momencie kiedy pojawiają się coraz wyraźniejsze oznaki finansowych problemów chińskiego miasta portowego. Tianjin, niegdyś wyróżniający się szybkim tempem wzrostu gospodarczego, w pierwszym kwartale odnotował jego spadek do 1,9 proc., co jest najsłabszym wynikiem w Chinach w tym okresie. Chińskie media sygnalizują, że wspierana przez władze Tianjin firma z rynku nieruchomości może zbankrutować z powodu kampanii delewarowania realizowanej przez centralny rząd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, scmp.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Samobójstwo chińskiego bankiera