Samorząd ma 60 mln zł dla stoczni

AR
opublikowano: 07-03-2018, 14:32
aktualizacja: 07-03-2018, 14:37

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwo Zachodniopomorskie przeznaczy 60 mln zł na wsparcie branży okrętowej - informuje urząd marszałkowski.

Trwa nabór wniosków unijnym konkursie dla stoczni, w którym do rozdysponowania jest 40 mln zł. Mogą wziąć w nim udział firmy, które zajmują się budownictwem okrętowym, naprawą, konserwacją i przebudową statków oraz konstrukcji pływających i ruchomych, ale także producenci i dostawcy wyposażenia okrętowego oraz części do statków. Dofinansowanie mogą otrzymać projekty z zakresu inwestycji w rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji. 

- Jest to pomoc dla małych i średnich przedsiębiorstw z sektora okrętowego. Chcemy by jak najciekawsze projekty mogły zostać zrealizowane. Myślę, że będą to projekt zmierzające do podnoszenia innowacyjności i konkurencyjności - powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W kolejnych konkursach do rozdania pozostanie 20 mln zł. 

- Nie ukrywam, że być może pozostała część środków trafi do przedsiębiorców w formie pomocy zwrotnej. Mamy doświadczenia z Programem Jeremie. Wiemy, że branża okrętowa mocno potrzebuje gwarancji i poręczeń. Nie wykluczone, że i taki produkt uda nam się stworzyć – informuje Geblewicz.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Samorząd ma 60 mln zł dla stoczni