Samsung ma problem z 'odlatującymi' pralkami

opublikowano: 06-11-2016, 12:25

Samsung ma kolejny poważny problem. Po topowym smartfonie Galaxy Note 7, który musiał wycofać ze sprzedaży ze względu na zagrożenie związane z przegrzewaniem się baterii i ryzykiem „samozapłonu”, teraz mierzy się z kwestią niesprawnych pralek, donosi Bloomberg.

Południowokoreański producent elektroniki użytkowej właśnie wezwał do naprawy serwisowej około 2,8 mln maszyn piorących w Stanach Zjednoczonych, po serii doniesień o rozpadzie urządzeń w trakcie użytkowania. Chodzi o pralki ładowane od góry.

Akcja serwisowa ma miejsce w około miesiąc po tym jak firma omawiała problemy związane z bezpieczeństwem użytkowania dotyczącym części pralek (34 modele) z  amerykańską Komisją Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC). Według oficjalnych informacji CPSC, Samsung otrzymał już 733 zgłoszeń o „nadmiernych wibracjach lub nawet oderwaniu się górnej części urządzeń”. Jak do tej pory zgłoszonych zostało też 9 przypadków zranienia. Część doniesień mówi też o zapłonie pralki.

Samsung poinformował, że w ramach akcji zaoferuje konsumentom bezpłatną naprawę  urządzeń w domu lub rabat, który będzie można wykorzystać przy zakupie nowego sprzętu. W przypadku urządzeń zakupionych ostatnio, nabywcy będą mogli liczyć na pełny zwrot pieniędzy.

To drugi na przestrzeni ostatnich miesięcy tak poważny problem dotyczący produktów południowokoreańskiej marki. Wcześniejsza akcja z Note 7 już potężnie wstrząsa finansami koncernu. Szacuje się, że może go kosztować nawet ponad 6 mld USD. Do minionego piątku spółka wymieniła już około 85 proc. wadliwych Note 7 na amerykańskim rynku. Nowe oprogramowanie opublikowane na ten smartfon uniemożliwia z kolei naładowania baterii powyżej poziomu 60 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Samsung ma problem z 'odlatującymi' pralkami